Glinka na włosy – co to jest? Jak używać?

Myślisz sobie pewnie – glinka na włosy? Co oni jeszcze nie wymyślą? Może za chwilę wynajdą cukier na włosy? No cóż to pewnie dla niektórych będzie zaskoczenie, ale cukier pełnił rolę podobną do dzisiejszych pomad dawno temu. Nie wiem ile masz lat, ale jeśli jesteś nieco młodszy, to zapytaj rodziców – na pewno opowiedzą ci o tym, jak przed randką wykorzystywali tego typu sposoby, aby fryzura miała określony kształt.

Glinka na włosy – co to jest?

Jednak przejdźmy do sedna tematu, a więc glinek do stylizacji. Glinki do włosów posiadają bardzo dobry skład, który zapewnia pielęgnacyjne funkcje naszym włosom. Wszystko dzięki minerałowi “montmorylonit”, który jest wydobywany ze skał wulkanicznych. Glinki poza tym, że pielęgnują i odżywiają nasze włosy, mają także inną znaczącą zaletę. Nie obciążają włosów. Zapewniają mocny chwyt, ale mimo to, nie powodują, że włosy uginają się pod ich naporem.

Producenci cały czas urządzają wyścigi i starają się wymyślić jak najbardziej innowacyjny produkt. Stąd też prestylery, glinki czy inne cuda. Jednak ma to swój plus. Konkurencja sprawia, że otrzymujemy coraz to lepsze produkty, które mają idealnie wgryźć się w nasze oczekiwania i preferencje. Glinki właśnie są takim produktem.
Ponadto glinki podobnie jak prestylery, mają dodać włosom objętości. Więc jeśli posiadasz rzadkie włosy, powinieneś zainteresować się właśnie takimi kosmetykami do włosów męskich.

Konsystencją glinka na włosy przypomina trochę kremy. Jeśli korzystałeś kiedyś z kremu Pomp & Co. to pewnie będziesz wiedział o co chodzi. Oczywiście należy pamiętać, że w zależności od rodzaju glinki jej konsystencja może się różnić.

Jaką glinkę do włosów wybrać?

Wybór glinki do włosów jest uzależniony od wielu czynników. Powinieneś zadać sobie przed wyborem kilka pytań:

  • czy twoje włosy są podatne na układanie?
  • czy potrzebujesz dużej ilość kosmetyku, aby ułożyć fryzurę?
  • czy twoje włosy są sztywne, a może suche i sypkie?
  • jesteś posiadaczem rzadkich włosów?

Jeśli na powyższe pytania w większości odpowiedziałeś twierdząco, to powinieneś mierzyć w mocne glinki do włosów. Najlepiej takie, które odznaczają się chwytem 3/4 lub 4/4 w naszym sklepie. Jeśli odpowiedziałeś przecząco, możesz wybrać nieco słabsze specyfiki. Co do reszty – nie musisz się martwić. Jak zostało wyżej wspomniane, glinki mają świetny naturalny skład, który odżywia włosy i nadaje im dawnego blasku.

Glinka do stylizacji włosów męskich

Kolejna rzecz o której warto pamiętać, to fakt, iż glinki często są zamiennie nazywane po prostu “pomada”. Dlatego czasami szukając glinki możesz mieć problem z jej znalezieniem. W naszym sklepie staramy się przydzielać produkty do odpowiednich kategorii. Dlatego jeśli kosmetyk jest sklasyfikowany przez producenta jako glinka, trafi właśnie do tej kategorii. Ewentualnie może jawić się również w kategorii “pomady do włosów”.

W asortymencie naszego sklepu posiadamy prawdziwy rarytas. Glinka na włosy Layrite Cement. Niezwykle silny produkt, który zdobył grono fanów na całym świecie. Nie tylko nie obciąża włosów i dostarcza im niezbędnych składników odżywczych. Dodatkowo zapewnia również niezwykle mocny chwyt. Sama nazwa “Cement” jasno wskazuje, że z tego kosmetyku ulepisz na głowie wszystko. Możesz sobie wystylizować nawet choinkę z okazji świąt Bożego Narodzenia 😉

glinka na włosy

Glinka Layrite Cement

KUP TERAZ

Glinka do układania włosów,  jak jej używać?

Glinki używamy analogicznie tak jak inne kosmetyki. Otwieramy puszkę, nabieramy niewielką ilość glinki na palec wskazujący i wcieramy na całej długości włosów. Można pomagać sobie również okrągłą szczotką podczas stylizacji.

Oczywiście przed użyciem glinki należy umyć włosy szamponem. Następnie trzeba je wysuszyć. Niektóre glinki mogą nadawać się również do nakładania na włosy mokre. Oczywiście jeśli mała ilość glinki na palcu wskazującym ci nie wystarczyła, dobierasz trochę więcej. Glinki zazwyczaj mają matowe wykończenie, dlatego nie musisz się martwić o efekt tłustych włosów.

Glinki na włosy dopiero zdobywają rynek

Na zakończenie pragnę dodać, że glinki dopiero próbują znaleźć swoje miejsce na rynku. Jeszcze trochę wody w rzece musi upłynąć zanim całkowicie wpasują się w trendy. Wielu producentów dopiero opracowuje swoje markowe glinki, dlatego warto śledzić naszego bloga i obserwować nowości w naszym sklepie na stronie głównej. Istnieje duża szansa, że wkrótce zacznie pojawiać się coraz więcej takich produktów.

Pamiętaj, że w razie problemów z wyborem produktu, możesz skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie. David Durden pomoże dobrać ci najlepszy produkt do włosów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *