Middle Part – fryzura na Marka

Fryzura Middle Part charakteryzuje się przedziałkiem na środku głowy po obu stronach, która biegnie od ucha do ucha. Ze względu na popularność tej fryzury pod koniec XIX i na początku XX wieku, była ona symbolem epoki i kojarzyła się z wiktoriańskimi wartościami.

Middle Part – fryzura na Marka Mostowiaka

Fryzura z przedziałkiem na środku głowy charakteryzuje się przedziałkiem po obu stronach i włosami biegnącym od ucha do ucha. Middle Part jest łatwy do ułożenia wymaga niewielkiej ilości pomady i pozwala na swobodne poprawianie włosów w ciągu dnia. Nowoczesny przedziałek na środku głowy jest nadal bardzo popularny wśród mężczyzn – szczególnie nastolatków.

Był bardzo popularny we wczesnych latach 1900, kiedy nosili go dżentelmeni, jak również aktorzy, tacy jak Charlie Chaplin i Douglas Fairbanks Jr. Stał się mniej popularny po II wojnie światowej, ale w roku 2021 jego popularność znowu wzrosła i coraz więcej mężczyzn zaczęło ją nosić. Niestety wszystko wskazuje na to, że ten trend minie już wkrótce i w 2022 roku zastąpi go coś innego.

Fryzura z przedziałkiem na środku – Curtains

Przedziałek na środku głowy jest również popularną fryzurą dla mężczyzn i chłopców, którzy jeszcze zmagają się z “mundurkiem szkolnym” i nie chcą mieć kłopotów z ekstremalną fryzurą lub nie zadbanym wyglądem, ale jednocześnie chcą wyglądać stylowo i schludnie. Nie da się ukryć, że fryzura na Mostowiaka jest dosyć “grzeczną fryzurą”, która kojarzy się również z subkulturą emo. W Polsce Middle Part jest znany przede wszystkim przez postać serialu M Jak Miłość – Marka Mostowiaka.

Konwencjonalnie, w odniesieniu do męskich fryzur, przedziałek pośrodku odnosi się do części włosów, która została przedzielona w taki sposób, że więcej niż połowa pozostaje po jednej stronie, a mniej niż połowa po drugiej. To cięcie nazywane jest również fryzurą typu M lub Midsection. Tak więc niekoniecznie Middle Part musi mieć swój przedziałek na samym środku (chociaż też jest to w porządku). W zależności od kształtu twarzy, możesz przedziałek przesuwać – bardziej w lewo lub bardziej w prawo.

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Fryzury męskie - długie włosy

Jak układać fryzurę Middle Part?

Do ułożenia Middle Part na początku musimy umyć włosy szamponem Berani Comsetics i pozostawić do wyschnięcia. Jeśli masz naturalnie kręcone włosy, z pewnością będziesz musiał użyć dużo żelu i sprayu. W przypadku włosów prostych lub falowanych, może wystarczyć odrobina żelu, aby okiełznać “grzywę”.

Po umyciu włosów szamponem musimy lekko osuszyć je ręcznikiem. Następnie używamy prestylera Layrite Grooming Spray, który zwiększy objętość włosów i ochroni je przed gorącym nawiewem suszarki. Proponuję do suszenia użyć średniej okrągłej szczotki Uppercut, która będzie wyglądała równo i również stylowo. Włosy należy podwijać po obu stronach przedziałka, aby unieść je nieco u nasady. Po zakończonym suszeniu, utrwalamy włosy pomadą Lockharts Nevermore i spryskujemy lakierem po obu stronach – jednocześnie używając gorącego nawiewu suszarki (tak jak na filmiku). I to koniec – Middle Part gotowy!