Layrite Cement Clay – recenzja glinki do włosów

Dziś nasza uwaga zostanie poświęcona jednej z najpopularniejszych glinek na świecie – Layrite Cement Clay. Jest to jeden z najczęściej kupowanych produktów w naszym sklepie. Glinka zgarnia ogromną popularność również na różnych forach tematycznych i blogach. Co więc ma w sobie Cement od Layrite, że przyciąga uwagę wszystkich dookoła? Recenzja jest dostępna również w formacie wideo.

Layrite Cement Clay – Recenzja – Opakowanie

Glinka marki Layrite została umieszczona w charakterystycznym okrągłym pudełku w białym kolorze. Na środku znajduje się czarna naklejka informująca o podstawowych parametrach pomady. Wiemy już, że mamy do czynienia z produktem na bazie wody, o mocnym chwycie i matowym wykończeniu. Na złotym wieczku znajduje się tłoczony logotyp marki Layrite i kolejne informacje o glince.

 Obserwuj nas na Instagramie
 Subskrybuj kanał na YouTube
 Dołącz do naszej grupy na FB (w grupie zniżka do sklepu!)

Od strony wizualnej nie ma się do czego przyczepić, aczkolwiek trzeba przyznać, że istnieje wiele marek, które swoimi opakowaniami i identyfikacją wizualną robią większą furorę. Warto jeszcze wspomnieć o zapachu. W przypadku Layrite Cement Clay, mamy do czynienia z zapachem słodkiej wanilii. Jest dosyć intensywny, ale akceptowalny.

Cement Clay – aplikacja na włosy

Glinkę wydobyć z pudełka jest bardzo łatwo. Konsystencja jest zbita, ale wystarczy lekko dotknąć powierzchni i glinka jest już na palcu. Rozgrzewanie glinki w dłoniach również jest banalnie proste i zajmuje kilka sekund. Do przygotowanych suchych włosów produkt wciera się dosyć łatwo. Może od czasu do czasu wyrwać kilka włosów, ale to jest jak najbardziej naturalna część stylizacji. W porównaniu do mocnych pomad woskowych, nie ma się czego obawiać.

Jest to produkt na bazie wody, więc nieco zasycha po jakimś czasie. Na szczęście przy Layrite Cement Clay nie tworzy się skorupa i na upartego – można poprawić fryzurę w ciągu dnia. Nie należy z tym jednak przesadzać, bo po kilku poprawkach ręką z fryzury nic nie zostanie.

Nie zaleca się używania zbyt dużej ilość tej glinki. Niewielka ilość na palcu wskazującym powinna wystarczyć do ułożenia pożądanej fryzury. Jeśli z tym przesadzimy, to włosy opadną i całkowicie stracą na objętości. Koniecznie będzie trzeba powtórzyć ich stylizację. Pamiętajcie, że glinki są świetnym rozwiązaniem dla włosów cienkich.

Podsumowanie recenzji Layrite Cement Clay

Layrite Cement to solidny produkt, który na pewno można polecić. Jego największą zaletą jest uniwersalność. Sprawdza się do wielu fryzur i wielu rodzajów włosów. To właśnie dlatego zgarnia tak wielkie zainteresowanie wśród rzeszy konsumentów. Bardzo łatwo się nakłada i jeszcze łatwiej zmywa. Wystarczy sama woda, aby pozbyć się produktu z włosów. My jednak zalecamy użycie standardowego szamponu do codziennego użytku. Nie ma potrzeby stosowania przy tym produkcie mocnych szamponów oczyszczających.

Idealne połączenie dla tej glinki to oczywiście prestyler Layrite Grooming Tonic. Jeśli jesteście fanami tej marki i wolicie ją bardziej o Reuzela bądź innych podobnych firm, to takie połączenie to must have. Powinniście zapomnieć o problemach z układaniem włosów.

ZALETY

 • łatwa aplikacja,
 • banalna zmywalność,
 • bardzo mocny chwyt,
 • dobra do cienkich włosów,
 • nie tworzy skorupy, można lekko poprawiać fryzurę,
 • ładny zapach, który czuć na włosach przez cały czas,
 • wydajny produkt, wystarcza na długo,
 • uniwersalny produkt, sprawdzi się do 90% rodzajów włosów.

WADY

 • identyfikacja wizualna choć trochę poprawiona, ale to wciąż bez szału,
 • po chwili trochę zasycha, więc trzeba się nieco pospieszyć przy stylizacji,
 • zbyt duża ilość powoduje, że fryzurę trzeba układać od nowa.

SIŁA CHWYTU: 4/4

POŁYSK: MATOWY

RODZAJ: WODNA

ZMYWALNOŚĆ: ŁATWA

OCENA KOŃCOWA: 8.7/10

Layrite Cement Clay

KUP TERAZ

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *