Side Part Fryzura- jak układać włosy na bok?

Side Part to klasyczna fryzura, która istnieje od lat 40., ale nadal jest jedną z najłatwiejszych w stylizacji. Zapewnia stylowy wygląd, dodając lat i sprawiając, że każdy pan wygląda w niej męsko. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć tradycyjne wykończenie z połyskiem, czy też chcesz pójść nieco w kierunku luźniejszych odmian Side Parta – znajdziesz tutaj coś dla siebie. Oto poradnik jak uzyskać idealnego Side Parta. Przejrzyj także inne fryzury w Bazie Fryzur Męskich i sprawdź nasz sklep.

Side Part Fryzura – jak układać?

Zastanawiasz się, jak układać Side Part? Po pierwsze, powinieneś zlecić barberowi wykonanie przedziałka. Chociaż możliwe jest tworzenie bocznych fryzur bez niego, dla idealnego rozgraniczenia i zaakcentowania włosów musisz powiedzieć barberowi, że chcesz mieć Side Part z wygolonym przedziałkiem. Dowiedz się, po której stronie chcesz mieć przedziałek. Przeglądnij zdjęcia w internecie i zlokalizuj lepszy profil twojej twarzy. David Durden, specjalista od męskiego wizerunku zaleca, aby to właśnie po stronie twojego lepszego profilu, znajdował się przedziałek. Barberzy czasami pytają czy przedziałek wykonać przy użyciu brzytwy, czy może maszynki. Tutaj istnieje pełna dowolność, wszystko zależy od twoich upodobań.

Z kolei Jon z Barber Shopu z Florencji (USA), który pomagał przy realizacji artykułu uważa, że: “Side Part to jedna z najczęściej wybieranych fryzur przez naszych klientów. Wpływa na to przede wszystkim łatwość stylizacji, a także możliwość manipulowaniem kształtu twarzy. Side Part zaburza idealnie okrągłe kształty, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla osób z twarzą okrągłą”.

Side Part – jak zrobić?

Użyj grzebienia o drobnych zębach, aby utworzyć przedziałek po jednej stronie włosów. Jeśli nie masz wygolonego przedziałka, po prostu oddziel włosy z jednej strony, tak jak zawsze to robisz. Jednak to właśnie dlatego zalecamy wykonanie przedziałka. Bez niego o wiele trudniej stylizuje się Side Parta. Ciężko również trafić za każdym razem w to samo miejsce, a to ważne, ponieważ włosy stają się przez to bardziej podatne na układanie.

king brown handle grzebień

Grzebień King Brown do Side Parta – 29 zł

Wysusz włosy i rozczesuj je podczas czesania, aby zaakcentować przedziałek. Gdy twoje włosy są suche, kontynuuj używając grzebienia, aby uporządkować przedziałek i wzmocnić jego akcent. Na koniec weź wosk wielkości groszku i przeprowadź go przez włosy, aby uzyskać strukturalny lub schludny wygląd. Zalecamy, aby stylizację rozpoczynać od boków. Na początku wcieramy wosk oddzielając włosy po obu stronach przedziałka. Dzięki temu kosmyki nie będą opadać, powodując ciągłą konieczność poprawiania tej części fryzury. Dopiero potem zajmujemy się pozostałą częścią fryzury. Dodaj trochę lakieru do włosów, jeśli chcesz mocniej utrwalić.

Side Part czym układać? Jaka pomada do Side Part?

Korzystanie z odpowiedniego produktu jest niezbędne, aby uzyskać fryzurę Side Part. Niestety jak zawsze, istnieje mnóstwo opcji, które utrudniają wybór najlepszego rozwiązania. Zalecamy wybranie wosku lub kremu, który ma wykończenie z wysokim połyskiem. Dlaczego? Ponieważ to kwintesencja tej fryzury i raczej rzadko kiedy widujemy Side Parta z matowym wykończeniem.

Co David i Jon zalecają odnośnie stylizacji Side Parta? Tutaj Panowie są dosyć zgodni – przyda się wosk z wysokim połyskiem, glinka oraz dobry szampon i prestyler.

Wosk

Wosk to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny produkt, jaki można zastosować na włosy. Pozwala manipulować fryzurami w wielu różnych odmianach, jest idealny do tworzenia fryzury Side Part. Największą zaletą pomady na bazie wosku jest możliwość restylizacji fryzury w ciągu dnia. Możesz więc poprawiać Side Parta ręką lub kieszonkowym grzebieniem, bez obawy o jej zniszczenie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz bardziej zrelaksowanego i teksturowanego wyglądu, czy też eleganckiego, schludnego stylu, wosk można łatwo nałożyć na wilgotne lub wysuszone włosy – mówi Jon.

Uppercut Monster Hold

Wosk Uppercut Monster Hold – 68 zł

Glinka

Chociaż glinka jest nieco podobna do wosku, jej sucha konsystencja oznacza, że ​​nadaje włosom bardziej szorstki, strukturalny i naturalny wygląd. Jak układać Side Parta przy użyciu glinki? Nałóż glinkę wielkości grochu na wysuszone ręcznikiem włosy i stylizuj fryzurę. Glinka nie jest dobra, jeśli zależy ci na klasyce i elegancji, ale wygląda świetnie, jeśli chcesz uzyskać luźniejszy wygląd.

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Fryzury męskie krótkie - 4 propozycje

baxter of california clay pomade

Baxter of California Clay Pomade – 86 zł

Szampon i prestyler

Istnieje mnóstwo produktów do włosów, których możesz użyć do stworzenia fryzury, ale wszystko zaczyna się od dobrej jakości szamponu i prestylera. Jeśli pomijasz ten punkt stylizacji, to niestety ciężko będzie o spektakularne efekty. Ogólna zasada niezależnie od pożądanej fryzury, to przyzwoity szampon i prestyler. Dzięki prestylerowi dodajesz objętości włosom, co jest niezwykle ważne, gdy stosujesz wiele różnych produktów do stylizacji – uważa David.

baxter of california clay effect

Prestyler Baxter of California – 99 zł

Reuzel Scrub Shampoo

Szampon Reuzel Scrub Shampoo – 69 zł

Klasyczny Side Part – rodzaje fryzury

Istnieje tylko kilka fryzur, które przetrwały próbę czasu, tak jak Side Part. Jedną z nich jest opisywana już na blogu Pompadour. Side Part to kultowy styl jest obecny od dziesięcioleci w modzie męskiej. Czasami się w niej zanurza i trochę odchodzi na niedaleką odległość, ale zawsze zostawia stopę w drzwiach i to się nigdy nie zmieni. Niezależnie od tego, czy twoje włosy są długie, krótkie czy średniej długości, klasyczny rodzaj tego cięcia będzie dla ciebie idealny. Sprawdź kilka stylowych propozycji fryzury Side Part poniżej.

Długi Side Part bez przedziałka

Męskie fryzury na bok nie tylko świetnie wyglądają na mężczyznach o krótkich, grubych włosach, ale mogą pasować do każdego stylu, w tym także dłuższych włosów. Wybór przedziałka pomoże ograniczyć stylizację do minimum, a produkty takie jak krem ​​do pielęgnacji włosów i wysokiej jakości suszarka do włosów pomogą utrzymać porządek na głowie.

side part bez przedziałka

Klasyczny Side Part z przedziałkiem

To najpopularniejsza wersja fryzury Side Part na rynku i można ją dodać do listy najbardziej klasycznych fryzur dla mężczyzn. Sprawdza się bardzo dobrze niezależnie od okazji, a stylizacja jest dosyć prosta. Jedyne trudności będziesz miał oddzielając krótsze boki od obszernej góry. Jeśli chcesz osiągnąć taką fryzurę, musisz odwiedzić profesjonalny salon barberski.

Fryzura Side Part z kręconymi włosami

Jeśli masz kręcone włosy, męskie Side Part może być idealnym dodatkiem, nadającym dodatkowej definicji i kontrastu do twojej fryzury. Bo dlaczego by nie nosić Curly Fringe z odcięciem i włosami ukierunkowanymi lekko na bok? Chociaż ustalenie określonego przedziału z kręconymi włosami może być trudniejsze, zwłaszcza jeśli fryzjer nie zrobił tego na początku, ale nadal jest to wykonalne. Pamiętaj tylko o wydzieleniu przedziałka podczas stylizacji, gdy włosy są jeszcze mokre, a twoje produkty jeszcze nie wyschły. Do lepszej kontroli, możesz użyć szczotki Quiff Roller.

side part curly fringe

Celebryci z fryzurą Side Part

Ponieważ ta klasyczna fryzura jest tak prosta, nic dziwnego, że tak wielu celebrytów w pewnym momencie zwariowało na jej punkcie. Jeśli nadal potrzebujesz inspiracji do twojego własnego Side Parta, sprawdź niektóre z poniższych propozycji. Uważaj, aby wziąć pod uwagę kształt twarzy, ponieważ coś, co wygląda dobrze na kimś innym, może nie wyglądać dobrze na tobie. David Durden zawsze o tym wspomina, bo to naprawdę bardzo ważne!

Side Part fryzura Zac Efron

Odkąd Zac porzucił High School Musical, gustuje w klasycznym Side Part i trzeba przyznać, że to fryzura wręcz dla niego stworzona. Zac Efron niekoniecznie trzyma się utartych schematów i jego Side Part nie błyszczy tak jak propozycje przedstawione powyżej. Fryzura Efrona jest zrobiona od lewej do prawej strony.

Side Part Zac Efron

Na zakończenie mamy dla was materiał, w którym Dawid omawia szerzej wszystkie “męskie klasyki” – w tym oczywiście Side Parta. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania 🙂

Leave a Reply