Fryzury męskie krótkie – 4 propozycje

W dzisiejszym wpisie skupimy się na najciekawszych krótkich fryzurach męskich. Przedstawimy również odpowiednie kosmetyki do układania danych fryzur – wszystkie dostępne oczywiście w naszym sklepie, miejscu, w którym każdy mężczyzna poczuje się jak Viking.

Krótkie fryzury męskie

Krótkie fryzury wybiera bardzo wielu panów, którzy nie lubią tracić czasu na układanie włosów. Dłuższe włosy zazwyczaj wymagają również dłuższych wizyt w łazience. Jest to trochę uciążliwie, szczególnie rano. Najgorzej jest zimową porą, gdzie ciężko w ogóle zwlec się z łóżka z powodu zimna. Perspektywa stania na zimnych kafelkach i układania włosów przez 20 minut nie jest niczym przyjemnym. Dlatego krótkie fryzury męskie to wybór niezwykle uniwersalny. Zwykle nie są potrzebne bardzo mocne pomady do włosów. Jednak trzeba zaznaczyć, że nie każdemu będą one pasować. Szczególną uwagę powinni zwrócić na wybór mężczyźni o twarzy okrągłej lub twarzy typu baby face. Ci drudzy powinni unikać boków na zero.

Sprawdź również Bazę Fryzur Męskich, którą tworzymy na stronie naszego sklepu. 

Short Sides

krótkie fryzury męskiePierwsza propozycja to bardzo proste cięcie z lekko uniesionym przodem. Niezwykle łatwa w ułożeniu i bardzo charyzmatyczna. Idealnie sprawdzi się dla każdego stylowego i eleganckiego mężczyzny. Nie jest ani za bardzo formalna, ani za “luźna”. Świetna na każdą okazję. Jak widać boki są tutaj krótsze, ale nie są zrobione na zero. Góra jest nieznacznie dłuższa.

Do układania fryzury można wykorzystać okrągłą szczotkę, aby zrobić ładnie falę tak jak na zdjęciu. Całość będzie uniesiona nie w tył, ale na jeden z boków.

Do układania polecamy Uppercut Easy Hold. Jeśli włosy mimo iż krótkie są niesforne, można użyć American Crew Fiber.

American Crew Fiber 50g

French Crop for Thicky Hair

krótkie fryzury męskie

Ta fryzura jest dobrym wyborem dla mężczyzn, którzy mają wysokie czoło. Mogą ładnie zmniejszyć je optycznie dzięki temu, że grzywka opada tutaj na przód. Oczywiście nie tylko mężczyźni z wysokim czołem mogą stosować to cięcie. Fryzurę można fajnie połączyć z zarostem, ale nie jest to konieczne.

Do układania nie trzeba będzie wiele czasu, jeśli cięcie zostało wykonane przez profesjonalnego barbera. Do stylizacji polecamy Pomp & Co. – matowy krem do włosów lub puder American Crew.

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Jak unieść włosy u nasady? 4 Proste Triki!

American Crew Boost Powder

Textured Crop + Skin Fade

krótkie fryzury męskie

Kolejna fryzura gdzie mamy do czynienia z wycieniowanymi bokami. Cięcie, które często stosuje Gabriel Macht, grający w serialu Suits postać Harveya Spectera. Niezwykle prosta fryzura do której ułożenia wystarczy kilka ruchów rękoma. Swego czasu zrobiła niezwykłą furorę – szczególnie w 2017 roku. Nadal jest bardzo modna.

Do ułożenia fryzury kolejny raz polecamy niezbędnik – okrągłą szczotkę z Uppercuta, która przyda się do ułożenia przedniej “stójki”. Pozostała część włosów jest tutaj ukierunkowana w przód.

Do stylizacji polecamy Layrite Cement lub Reuzel Fiber.

Layrite Cement Clay

Reuzel Fiber Pomade 113g

Short Textured Crop + Beard

krótkie fryzury męskieOdsłona dla panów, którzy poza dobrym cięciem lubią również pokaźny zarost. Fryzura przypomina nieco fryzurę cezara, jednak jest to inna wersja. Bez łączenia z brodą powinno się stosować tradycyjną fryzurę cezara. Cięcie wymaga od barbera precyzji, dlatego warto poszukać kogoś z doświadczeniem. Krótkie fryzury męskie potrafią stworzyć trochę problemów gdy nie są dobrze zrobione. Jak widać fryzura również polecana jest osobom z wysokim czołem. Grzywka nieco je przykrywa.

Czym układać? Sprawdzi się świetnie budżetowa pomada Gunslingers Matte Shaper.

pomada gunslingers matte shaper

Jak długo układa się krótkie fryzury męskie?

Ułożenie krótkie fryzury nie powinno zajmować więcej niż 10 minut. Oczywiście nie liczymy tutaj czasu potrzebnego na wymycie włosów szamponem. Chodzi o proces łącznie z suszeniem włosów. Wysuszenie włosów krótkich jest dużo szybszym procesem w porównaniu do włosów długich. Już susząc włosy powinieneś przygotowywać kształt fryzury. Kierować nawiew w odpowiednim kierunku. Potem całość dopełniasz odpowiednią pomadą z naszego sklepu i gotowe. Wyglądasz jak człowiek z klasą.

One reply on “Fryzury męskie krótkie – 4 propozycje

Leave a Reply