Jaką pastę do włosów wybrać i czym kierować się przy wyborze?

Pasta do włosów, to zaraz po pomadach najczęściej używany kosmetyk do stylizacji włosów męskich. Pasta najczęściej bazuje na wosku i w zależności od chwytu utrwala fryzurę na dłuższy lub krótszy czas. Jak wybrać pastę do włosów? Czym się kierować przy używaniu?

Co to jest pasta do włosów?

To może się wydawać banalne, ale dobre kosmetyki do włosów rozwiązują problemy. Zadajesz sobie pytanie jakie? Otóż naprawdę różnorodne. Podstawą jest czas, jaki trzeba poświęcić na ułożenie idealnej fryzury. Wiele osób kupuje pasty do stylizacji za 9 złotych i potem męczą się rano godzinę przy lustrze. Wychodzą na zewnątrz i co? I już po chwili ich włosy lecą na wszystkie strony, a z Pompadour’a nie zostało nic. Używając dobrej pasty masz pewność, że fryzura się utrzyma. Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź jest prosta. Zadbane włosy i nienaganna fryzura to podstawa każdego atrakcyjnego mężczyzny. Po pierwsze – lepiej czujesz się sam ze sobą. I po drugie – przyciągasz spojrzenia kobiet na ulicy. Nie ma co ukrywać – dbamy o siebie między innymi dlatego, że chcemy podobać się płci przeciwnej.

Nie ma zgody co do definicji „pasty do włosów”. Mimo wszystko widać między takimi produktami pewne podobieństwa, gdy je widzisz i dotykasz. Ogólnie rzecz biorąc – pasty to bardzo niewyraźna kategoria kosmetyków do stylizacji męskich włosów. Pasty do włosów mają nieco gęstszą konsystencję niż pomady, a w dotyku i teksturze mogą przypominać coś w rodzaju gęstej pasty do zębów. Pasta do włosów zwykle zapewnia włosom średnie lub bardzo mocne utrwalenie i może nadać włosom naturalne matowe wykończenie lub dodać im blasku. – mówi David Durden.

To sprawia, że pasty do włosów są najbardziej wszechstronnymi produktami do pielęgnacji włosów dla mężczyzn i można je polecić do praktycznie każdej fryzury. Pasty do włosów są idealne do wszystkich długości, typów i stylów włosów… od krótkich do długich, cienkich do grubych, niechlujnych i ulizanych. Najczęściej bazą pasty do włosów jest woda, więc mycie ich jest bardzo łatwe.

Jak stosować pastę do włosów?

Pastę do włosów należy nabrać na palec wskazujący – najlepiej nie za dużo, wystarczy wielkość ziarna grochu (potem można dobrać). Nie wolno popełniać podstawowego błędu – gdy nakładamy za dużo specyfiku i włosy stają się zbyt mocno obciążone. Trzeba wtedy ponownie umyć głowę szamponem i rozpocząć układanie od nowa. Pastę rozgrzewamy w dłoniach pocierając o siebie. Proces rozcierania należy kontynuować do momentu, gdy pasta będzie maksymalnie rozsmarowana i rozgrzana. Następnie wcieramy produkt we włosy. Robimy to na całej powierzchni włosów, a nie tylko w jednym miejscu. Wcierając z czasem staraj się wprowadzić produkt we włosy. Jeśli włosy jeszcze się nie trzymają – dobierz trochę pasty i powtórz proces. Na koniec możesz spryskać włosy lakierem.

Pastę do włosów najczęściej należy stosować na włosy suche. Czasami producent zaleca stosowanie również na włosy mokre, dlatego powinieneś dokładnie czytać opakowania produktów – wszystko zależy od składu.

Jakie rodzaje past do włosów możemy wyróżnić?

Pasty podobnie jak pomady dzieli się na wodne i woskowe. Jest to powszechny podział, który wiele nam mówi na temat danego produktu. Nie warto się powtarzać po raz kolejny, dlatego odsyłam cię do wpisu: pomada wodna czy woskowa.

Nadmienię jedynie, że produkty na bazie wody są przeznaczone głównie dla osób początkujących i są również droższą alternatywą dla produktów woskowych. Zaletą wosku jest możliwość poprawiania fryzury w ciągu dnia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Jak często myć włosy? Poradnik!

Jaką pastę wybrać do krótkich fryzur męskich?

Krótkie fryzury nie wymagają nie wiadomo jakich specyfików. Krótkie włosy nie obciążają się nawzajem, dlatego można łatwo uzyskiwać tzw. “High Volume”. Osoby, które mają włosy podatne na układanie mogą wybrać lekkie pasty, które dodadzą włosom objętości. W naszym asortymencie posiadamy coś, co sprawdzi się w tej kwestii idealnie. Matowa pasta do włosów Uppercut Easy Hold jest produktem, który do fryzur krótkich sprawdzi się prawie w 99% przypadków. Pasta zbiera świetne opinie wśród internautów i my również ją polecamy.

Uppercut Easy Hold

uppercut deluxe easy hold

68,00 Czytaj dalej

Pasta do średnich fryzur męskich

Włosy średniej długości stanowią najobszerniejsze pole do popisu. Znaleźć tutaj można naprawdę różne fryzury. Pompy, Side Party czy Undercuty są na porządku dziennym. Do włosów średniej długości najlepiej wybrać produkt, który również nie będzie ich obciążał, ale jednocześnie utrzyma fryzurę w ryzach przez większość dnia. Tutaj polecić możemy sprawdzony produkt Pomp & Co – matowy krem do włosów. Pasta stworzona na bazie wosku o mocnym chwycie. Idealna dla fryzur średniej długości. Jeśli chodzi o fryzury średnie, to polecam pastę lub pomadę łączyć z prestylerem. Dobry będzie Tonik z Reuzela, który dodatkowo zwiększy objętość włosów i pomoże ustabilizować fryzurę. Innym wyborem może być pasta z jeszcze wyższej półki od producenta ze Stanów Zjednoczonych – Lockharts’a. Anti Gravity według Davida Durdena idealnie nadaje się do Undercuta.

Długie fryzury męskie i wybór odpowiedniej pasty

Jeśli chodzi o włosy długie, to pojęcie to jest bardzo szerokie. Tak naprawdę długie włosy mogą być albo długie, albo bardzo długie. Ewentualnie jeszcze bardzo bardzo długie. Dlatego polecić coś w tej kwestii jest niezwykle ciężko. Jedną z uniwersalnych rad może być Uppercut Deluxe Matt Clay. Jedna z popularniejszych past na świecie, która charakteryzuje się mocnym chwytem. Radzi sobie doskonale z większością rodzajów włosów i można ją także stosować przy fryzurach krótkich, jak i średnich. Innym świetnym wyborem jest Lockharts Nevermore – szczególnie jeśli zależy Ci na fryzurach z High Volume w stylu “Messy” – wtedy nie możesz wybrać nic lepszego.

Testuj i pytaj, kto pyta nie błądzi

Aby znaleźć najlepszy produkt do stylizacji włosów należy po prostu próbować. Każde włosy są inne, każdy z nas chce innej fryzury – ciężko dobrać pastę lub pomadę za pierwszym razem. Dlatego najlepiej próbować i testować różnych produktów. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zapytał o to jaki produkt wybrać. Jeśli masz wątpliwości, jesteś niepewny – skorzystaj z opcji kontaktu. Masz wtedy pewność, że odpowiem ci właśnie ja – David Durden. Przetestowałem większość kosmetyków do stylizacji włosów na rynku, dlatego z chęcią pomogę ci wybrać coś ciekawego z asortymentu sklepu.

Leave a Reply