Pomady do włosów na zimę – najlepsze produkty do stylizacji

Pomady do włosów na zimę to coś, co w chłodne dni powinno znaleźć się na półce każdego mężczyzny. Gdy za oknem robi się coraz zimniej trzeba zaopatrzyć się w odpowiedniej kategorii produkty do stylizacji włosów męskich.

Pomady do włosów na zimę, jakie najlepsze?

Latem kiedy z nieba leje się żar, najlepszym wyborem są pomady wodne. Wosk pod wpływem ciepła zaczyna się topić, włosy stają się klejące i fryzura zaczyna się psuć. Dlatego też wodniaki opracowane zostały głównie z myślą o najcieplejszych miesiącach w roku. Inaczej sprawa wygląda w zimie. Pod wpływem niskich temperatur wodne pomady nie dają sobie rady i fryzura również zaczyna opadać. Dlatego zimą nie zaleca się stosowania pomad, które na pierwszym miejscu w składzie mają wodę (aqua).

Zimą perfekcyjnie sprawdzają się za to woski, które pozwalają na o wiele większy luz. Dlaczego? Ponieważ wosk nie tworzy skorupy i można go poprawiać w ciągu dnia. Zimą często zakładamy czapki i kaptury, a to oznacza, że włosy są “przyklapnięte”. W przypadku pomad wodnych nałożenie czapki nie ma racji bytu. Fryzura będzie nie do odratowania. Natomiast woski są elastyczne i po dojściu w odpowiednie miejsce, możemy zdjąć czapkę, trochę poprawić włosy w lustrze i cieszyć się świetnym wyglądem przez resztę dnia.

Reuzel Pink 113g, 35g – Reuzel Grease Heavy Hold na zimę

Pomada Reuzel Pink 113g

Pomada Reuzel Pink

KUP TERAZ

Reuzel Pink to jedna z najlepszych pomad woskowych na rynku. Nagrałem specjalną recenzję Reuzel Pink na YouTube, więc jeśli jesteś zainteresowany, to zbadaj temat. Pomada ma mocny chwyt, wysoki połysk i jest bardzo prosta w aplikacji. Konsystencja różni się od typowych pomad wodnych i pomadę można bez problemu wyjąć z puszki bez podgrzewania suszarką. Całość uzupełnia świetny zapach gumy balonowej. Na zimę jest to must-have. Do łączenia zalecamy prestyler Reuzel Grooming Tonic. Dodaje on objętości i świetnie współgra z różową pomadą.

Schmiere Knuppelhart OB woskowa

Pomada Schmiere Knuppelhart OB

KUP TERAZ

Pomady niemieckiej marki Schmiere to już klasyka gatunku. Powyższy wosk charakteryzuje się ultra mocnym chwytem. Pomada ma bardzo ładny męski zapach płynu po goleniu i twardą konsystencję. Przed aplikacją konieczne będzie podgrzanie pudełka od dołu, aby nieco rozpuścić niebieską formę. Jest to wosk o niskim połysku, dlatego włosy nie wyglądają na przetłuszczone. Fryzurę można poprawiać po dotarciu na miejsce pracy. Jeśli twoje włosy są mało podatne na układanie, to zdecydowanie warto spróbować.

Uppercut Monster Hold pomada do włosów na zimę 

Pomada Uppercut Monster Hold

KUP TERAZ

Pomada Uppercut Monster Hold to kolejna mocna propozycja na jesień / zimę z Australijskiej stajni. Jest to najmocniejszy produkt Uppercuta i podobnie jak powyższe odmiany, jest to pomada z kategorii wosków. Spokojnie ułożysz za jej pomocą najbardziej wyszukane fryzury, również te z high volume. Zapach przypomina wodę kolońską. Dla każdego eleganckiego mężczyzny w płaszczu sprawdzi się perfekcyjnie. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Prezent dla włosomaniaka - w jakie kosmetyki celować?

By Vilain Silver Fox profesjonalna pomada na zimę

By Vilain Silver Fox

KUP TERAZ

Dla mężczyzn kochających elegancję i minimalizm, przygotowaliśmy jeszcze jedną woskową pomadę od amerykańskiej marki By Vilain. Kosmetyki By Vilain są produkowane w Danii z myślą o współczesnych wikingach. Już samo pudełko robi wrażenie, ponieważ jest wykonane w estetycznym stylu i ograniczone do niezbędnego minimum. Jest to najdroższa pomada w zestawieniu, ponieważ posiada skład wysokiej jakości, w którym znajduje się m.in. wosk mineralny i wosk pochodzenia zwierzęcego Cera Alba.

Czym zmywać pomady woskowe?

Pomady woskowe należy zmywać przy użyciu specjalnych szamponów oczyszczających. Jest to mała wada wosków, ponieważ wodniaki są bardzo łatwo zmywalne, nawet przy użyciu samej wody. Woskowe pomady zmywa się trudniej. Jednym z najlepszych szamponów oczyszczających pomady jest Reuzel Scrub Shampoo. To bardzo silny szampon, który nie powinien być stosowany do codziennego użytku. Dobrym wyborem będzie także Power Cleanser od American Crew. Nie jest tak mocny jak Reuzel Scrub, ale dzięki temu można używać go częściej.

Na zimę tylko pomady woskowe?

Na zakończenie warto również zaznaczyć, że oczywiście pomady wodne jak najbardziej można stosować zimą. Jednak trzeba liczyć się z tym, że efekty mogą być gorsze. Fryzura pod wpływem temperatury może opadać lub będzie tworzyć się skorupa. Nie będzie można ubrać czapki ani kaptura, ponieważ potem włosy będą oklapnięte. Jesień / zima to okres idealny dla wosków, zresztą nie tylko we włosach. Już 29 listopada rozpoczynają się Andrzejki i woskowe wróżby, a potem przez grudzień w domach często zapala się świece, aby nadać wnętrzu ciepłego klimatu. Każdy mężczyzna powinien mieć w szufladzie jeden z powyższych wosków. Woskowe pomady do włosów na zimę to najlepszy wybór.  Powyższe propozycje sprawdzą się również jako prezenty, najlepiej w zestawie.

One reply on “Pomady do włosów na zimę – najlepsze produkty do stylizacji

Leave a Reply