Stylizacja włosów męskich – produkty jakie warto mieć w szafie!

Tematem dzisiejszego wpisu będzie stylizacja włosów męskich. Przedstawimy krótki podział kosmetyków i odpowiemy na kilka pytań, nurtujących naszych klientów. Zapraszamy do lektury!

Stylizacja Włosów Męskich – produkty typu must-have

Najważniejszymi kosmetykami do stylizacji włosów męskich są zdecydowanie pomady wodne i woskowe. To produkty zdecydowanie najpopularniejsze. Od jakiegoś czasu sporo mężczyzn wybiera pomady wodne, ze względu na łatwą aplikację i zmywalność. Jednak kiedy przychodzi jesień i zima, to często wielu panów nie ma wyjścia i musi przerzucić się na woski, które w minusowych temperaturach radzą sobie najlepiej. Wodniaki, które powinieneś mieć na półce to zdecydowanie Layrite Cement Clay czy Uppercut Deluxe Pomade. Absolutne klasyki wśród pomad wodnych. Jeśli chodzi o woski, to tutaj sprawdzi się niezawodny Reuzel Pink, Schmiere Knuppelhart lub niezwykle jakościowy By Vilain Silver Fox. Wszystkie te produkty to kosmetyki z najwyższej półki, cechujące się świetnym składem. Polecam mieć na półce dwie pomady na lato i dwie na zimę. Można zmieniać zapachy, próbować nowych rozwiązań – co kto lubi.

 Obserwuj nas na Instagramie
 Subskrybuj kanał na YouTube
 Dołącz do naszej grupy na FB (w grupie zniżka do sklepu!)

Stylizacja włosów męskich krótkich, średnich i długich

Tak naprawdę nie istnieje podział, które kosmetyki lepiej nadają się do włosów krótkich, średnich lub długich. Kosmetyk do stylizacji włosów z reguły jest tworzony po to, aby sprawdzał się do każdej długości włosów. Co prawda można tutaj dokonywać pewnych przemyślanych wyborów i jeśli mamy długie włosy, to warto wziąć coś mocnego, aby okiełznać długie kosmyki na cały dzień. Jednak kolejny raz wszystko zależy od pożądanych efektów. Włosy 20 cm raczej nie służą do stawiania w stylu high volume. Takie włosy naturalnie opadają u nasady i tyle. Dlatego jeśli przykładowo zależy ci na pompadourze, to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie cięcie, które wykona profesjonalny barber.

Dlatego przyjmijmy pewien schemat. Im dłuższe włosy, tym mocniejszy specyfik powinieneś mieć, aby je okiełznać. Do bardzo krótkich fryzur możesz stosować pomady z lekkim chwytem typu Uppercut Deluxe Easy Hold, do średnich sprawdzi się przykładowo Schmiere Medium Pomade, a do długich Reuzel Extreme Hold Matte Pomade.

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Zielone włosy męskie - poradnik

Stylizacja włosów męskich – czym układać fryzury?

No dobrze, to wiemy już, że pomady są produktem podstawowym. Oczywiście poza pomadami znajdziesz również glinki, kremy, pasty, pudry i jeszcze wiele innych kategorii. Pisząc “pomady” mam na myśli ogólnie te wszystkie produkty. Glinki i kremy sprawdzają się najlepiej do włosów cienkich. Natomiast coraz popularniejszym produktem stają się tzw. prestylery do włosów. No właśnie, prestylery biją rekordy popularności z dwóch powodów:

  • są idealną bazą dla pomady i pomagają w stylizacji wymyślnych fryzur,
  • dodają włosom objętości, wydaje się, że włosów jest więcej niż normalnie.

Dlatego jeśli układasz fryzury typu high volume i zależy ci na pięknym końcowym efekcie, powinieneś mieć na półce również prestyler. Jaki? My polecamy zdecydowanie Reuzel Grooming Tonic 350 ml, to nasz brzoskwiniowy faworyt. Poza tym wszystkie prestylery z kategorii sklepowej mają naszą pełną rekomendację. Sprowadzamy jedynie produkty, które sami testujemy.

Akcesoria do stylizacji fryzur męskich?

No tak, nie sposób nie wspomnieć o akcesoriach, bez których stylizacja niektórych fryzur jest niemożliwa. Przykładowo jeśli układasz Quiffa, będziesz potrzebował specjalnej szczotki, do podwinięcia kosmyków. Podobnie jest przy pompadourze, gdzie włosy trzeba unieść u nasady. Tutaj przyda się także Brush Skeleton od By Vilain. Dla panów gustujących w klasycznych zestawieniach polecamy zdecydowanie elegancki grzebień, który pozwoli ułożyć idealnego undercuta, rodem z gangsterskich filmów.

I to tyle na dzisiaj. Zapraszamy do czytania pozostałych artykułów na naszym blogu, a także do zakupów w naszym sklepie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami!

Leave a Reply