Jak zapuścić brodę? Poradnik

Chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie i zastanawiasz się, co będzie najlepsze, byś nabrał dojrzalszego wyglądu? Wielu mężczyzn decyduje się na zapuszczenie brody. Jednak pojawia się pytanie jak zapuścić brodę, by nie czekać na bujny zarost przez kilka miesięcy. Razem z nami możesz przekonać się o tym jak zapuszczać brodę, w jaki sposób przyśpieszyć jej porost, a także o czym należy pamiętać i jak dbać o bujną brodę. Pamiętaj jednak, że  to jak szybko rośnie broda zależy od wielu czynników i jest to kwestia indywidualna. Tak więc jeśli zastanawiasz się jak szybko zapuścić brodę, to pamiętaj, że w tym przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Jak i kiedy najlepiej zacząć zapuszczać brodę?

Chcesz wiedzieć jak zapuszczać brode? Na początek zastanów się, czy jesteś gotowy na taką zmianę w swoim wyglądzie. Broda znacząco zmienia wygląd mężczyzny. W niektórych przypadkach dodaje nieco dojrzałości i sprawia, że mężczyzna wygląda elegancko, dostojnie, a nawet surowo. Ta zmiana więc może przynieść wiele pozytywnych zmian w wyglądzie i sprawić, że panowie będą czuć się pewniej, a panie spojrzą na nich jak na dojrzałych i atrakcyjnych mężczyzn.

Jednak nie można zapomnieć o tym, że w niektórych przypadkach broda pogarsza wygląd i sprawia, że mężczyzna wygląda na zaniedbanego i nabiera niechlujnego wyglądu. Poza tym jeśli zastanawiasz się jak zacząć zapuszczać brodę, to warto również określić jaki kształt i gęstość brody najlepiej pasuje do twojego typu urody. Tak więc do zapuszczania brody najlepiej zabrać się na urlopie, w czasie dłuższej przerwy świątecznej, czy podczas przejścia na zdalny tryb pracy. Mając więcej czasu wolnego można dokładniej monitorować wzrost brody i przyzwyczajać się do tej zmiany w wyglądzie. W trakcie czasu wolnego można również szybciej zdecydować się jaki kształt brody najbardziej pasuje do kształtu twarzy.

etapy zapuszczania brody

etapy zapuszczania brody

Jak wspomóc porost brody?

Coraz popularniejsze stają się hasła takie jak: broda jak zapuszczać, które mężczyźni wyszukują w internecie. Jeśli jesteś pewny, że chcesz zapuścić brodę, to koniecznie pamiętaj o tym, by w naturalny sposób pobudzić włosy do wzrostu. Możesz też użyć kosmetyków na porost brody – ważne, żeby miały jak najbardziej naturalny skład. Podczas zapuszczania brody należy dbać o dietę. Warto w tym czasie wzbogacić swoją dietę w białko, które będzie pobudzać włosy do szybszego wzrostu. Co zatem powinno znaleźć się w diecie na zapuszczanie brody? To między innymi:

  • Ryby.
  • Mięso.
  • Wyroby mleczne.

Kolejnym szczegółem, o którym warto pamiętać jeśli zastanawiasz się jak zapuścić brodę przy słabym zaroście, jest stosowanie szczotki do brody. Regularne szczotkowanie brody może znacząco przyśpieszyć jej wzrost, ponieważ pobudza to mieszki włosów do wzrostu. Dodatkowo szczotkowanie brody działa nie tylko jak masaż pobudzający wzrost zarostu, ale również ma działanie oczyszczające. W ten sposób można pozbyć się starego naskórka i zadbać o lepszą kondycję skóry i zarostu.

Podczas zapuszczania brody dobrze jest pamiętać o tym, by używać szamponów do zarostu lub kosmetyków odżywczych. W ten sposób można zadbać o czystość brody, o jej wygląd oraz kondycję. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji zarostu, warto pamiętać o tym, by sprawdzać ich skład. Bardzo ważne jest to, by kosmetyki miały naturalny skład. Dobrze sprawdzają się preparaty do brody, które składają się z olejków naturalnych, wyciągów roślinnych i ziołowych oraz maseł.

Lepiej unikać stosowania preparatów, które w składzie mają sztuczne wypełniacze, takie jak parabeny, konserwanty, czy sztuczne zapachy. Takie kosmetyki nie działają dobrze na stan zarostu, poza tym mogą przyczynić się do zapychania porów i ujść mieszków włosowych. Przez to mogą doprowadzić do tego, że we mieszki włosowe i naskórek będzie wchłaniać się mniej składników odżywczych. Naturalne kosmetyki do dbania o brodę mają naturalny skład i doskonale wpływają na stan zarostu, poprawiają nie tylko jego wygląd, ale wzmacniając włoski oraz przyśpieszają ich wzrost. Przede wszystkim potrzebny będzie Ci dobry szampon do brody i odżywka do brody. Na etapie zapuszczania są to absolutne podstawy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Jaką pomadę do stylizacji włosów wybrać?

 

30,00 70,00 Wybierz opcje

O czym warto pamiętać zapuszczając brodę?

Chcesz wiedzieć jak zapuścić brodę w wieku 16 lat? Podczas zapuszczania brody należy uzbroić się w cierpliwość. Jest to coś o czym wspominaliśmy na początku artykułu. U każdego mężczyzny porost brody wygląda zupełnie inaczej i zajmuje więcej, lub mniej czasu. Wszystko zależne jest od genów, więc jeśli chcesz wiedzieć, czy u ciebie jest szansa na zapuszczenie brody w wieku 16 lat to koniecznie zapytaj się ojca lub dziadka, czy w tym wieku u nich występował już pierwszy zarost.

Niezależnie od tego  w jakim wieku chcesz zapuścić brodę, pamiętaj że cały proces może zająć kilka miesięcy, więc lepiej pozostać cierpliwym. W trakcie zapuszczania brody warto pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze zarost na każdej części twarzy rośnie w innym tempie, przez co jednocześnie włosy w różnych miejscach na twarzy mogą mieć inną długość. Jeśli chcesz, by zarost wyglądał na zadbany, koniecznie przycinaj włoski na taką samą długość. Po drugie podczas porostu brody pojawić się może uporczywe i nieprzyjemne uczucie swędzenia. Jest to naturalne i nie musisz się tego obawiać. Skóra może być delikatnie podrażniona i wysuszona.

Pamiętaj, że nie należy się drapać, ponieważ to może doprowadzić do uszkodzenia mieszków włosowych, a następnie do zaburzenia wzrostu włosów. Pojawić się może zapalenie mieszków włosowych, co przyczynić się może do wzrastania włosów w skórę. Jeśli chcesz zmniejszyć uczucie swędzenia pamiętaj o tym, by nawilżać włoski i skórę. Do tego doskonale sprawdzają się naturalne olejki do pielęgnacji brody. Olejek należy rozprowadzić po dłoniach, a następnie delikatnie wklepywać i wcierać w zarost i skórę twarzy.

jak zapuścić brodę

Jak dbać o brodę?

Dbanie o brodę to nie tylko stosowanie kosmetyków do zarostu, ale również prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia. Bardzo ważne jest dbanie o regularny sen. Pamiętaj o przesypianiu przynajmniej sześciu godzin na dobę. Warto również wdrożyć nieco aktywności fizycznej do swojego życia. Nie można również zaniedbywać diety. Zdrowe jedzenie i regularne nawadnianie organizmu to podstawa.

Okazuje się, że dbanie o porost zarostu wcale nie jest trudne, jednak może zajmować sporo czasu. Pamiętaj o wyżej wymienionych zasadach, a przekonasz się, że w naturalny sposób możesz przyśpieszyć porost zarostu.