Messy Hair, Bad Hair Day – Fryzura w Nieładzie

Fryzurę Messy Hair możesz nazywać różnie. Nazwij ją cięciem modowym, kudłatym, mopem lub po prostu grzywką – włosy o średniej długości, utrzymane w nieładzie wciąż zyskują na popularności. Gwiazdy jak Douglas Booth i Owen Wilson nosili tę fryzurę, a poniższe skazówki sprawią, że będziesz mógł uzyskać podobny efekt na swojej głowie. Jeśli znudziły Ci się fryzury French Crop czy klasyczny Pompadour – oto jak ułożyć Messy Hair!

Messy Hair – Fryzura dla Chłopaka

Dlaczego określamy to nowoczesne cięcie fryzurą dla chłopaka? Ponieważ z klasyką nie ma nic wspólnego i zdecydowanie częściej styl bałaganu na głowie wybierają młodsi mężczyźni. Jednak nie traktuj tego jako wyroczni. Starsi panowie również jak najbardziej mogą korzystać z dobrodziejstw tej niebanalnej fryzury. 

Główną zaletą Bad Hair Day jest to, że fryzurę układa się dosyć szybko. Przecież bałagan na głowie masz od razu po wyjściu z łóżka, więc wystarczy tylko trochę kosmetyków, aby to wszystko utrzymać w ryzach przez cały dzień. Nie łudź się jednak, że wystarczy stanąć przed lustrem i “rozczochrać” czuprynę na wszystkie strony. Kluczem jest tutaj nazwa – “STYLIZOWANY nieład” – a więc kontrolowany, który paradoksalnie nie jest przypadkowy. Włosy przy tej fryzurze są średniej długości, najczęściej opadają w pewnym stopniu na czoło, przypominając fryzurę Fringe.

Messy Hair, Bad Hair Day – jak ułożyć?

1. Stylizacja wstępna:

Każdy piękna fryzura rodzi się na krześle fryzjerskim / barberskim. Twoje włosy powinny być mocno teksturowane i obcinane techniką przerywaną. Dobry fryzjer powinien sobie poradzić, wystarczy pokazać mu zdjęcie poglądowe.

Wielka tajemnicą przed główną stylizacją, która wywołuje niechlujny wygląd włosów, brzmi: nie spłukuj odżywki! 

Po umyciu włosów użyj codziennej odżywki do włosów dla mężczyzn i pozostaw ją we włosach! Susz włosy tylko rękami, zaczynając od tyłu głowy.

American Crew Daily Conditioner

AMERICAN CREW DAILY CONDITIONER

45,00 Dowiedz się więcej

2. Stylizacja główna:

Aby opanować bałagan, należy użyć niektórych produktów. Nie możesz osiągnąć tego wspaniałego wyglądu bez użycia pomady lub pasty typu fiber. Jednak na samym początku warto spryskać włosy prestylerem, aby zwiększyć ich objętość. Wtedy stylizowany nieład będzie łatwiej osiągnąć.

apothecary 87 salt tonic

APOTHECARY 87 SALT TONIC

71,00 Dowiedz się więcej

Wymagania dla włosów średniej wielkości

  • Włosy powinny być krótsze po bokach (długość maszynki nr 1 lub nr 1-1 / 2). Barber powinien również wykorzystać technikę cieniowania dla lepszego efektu.
  • Długość włosów powinna być krótsza z tyłu i dłuższa w kierunku linii włosów z przodu. Dzięki temu włosy będą mogły opadać na czoło, tworząc efekt bałaganu.
  • Grzywka na czole powinna być równomiernie przecięta i zwykle wystarczająco długa, aby kończyła się tuż nad brwią. Ewentualnie jeśli zależy ci na dłuższych włosach, możesz zachować ich długość. Bad Hair Day jest możliwy przy włosach zarówno średnich i długich.
  • Fryzjer lub stylista powinien tutaj pracować z dużą ilością tekstur, stosując techniki punktowego cięcia – im większy ciężar zostanie zdjęty z włosów, tym większa szansa na uzyskanie fryzury Messy. Włosy powinny być przerzedzone.

Jak stylizować bałagan na średnich włosach

  1. Zacznij od czystych, wysuszonych ręcznikiem włosów.
  2. Użyj suszarki z ustawieniem wysokiej temperatury, aby osiągnąć pożądany kształt.
  3. Wykorzystaj niewielką ilość pomady lub gliny i wcieraj ją w tył włosów, przesuwając się do przodu (celuj w cebulki włosów, aby uzyskać maksymalną kontrolę).

Więcej porad dotyczących stylizacji włosów dla mężczyzn

  • Pamiętaj, aby wybrać fryzurę pasującą do kształtu twarzy.
  • Dowiedz się, jak prawidłowo nakładać produkt do włosów.
  • Różne kosmetyki – takie jak wosk, pasta, pomada lub krem ​​- działają inaczej. Pamiętaj o tym, aby w tym przypadku wybrać puder, pastę fiber lub stworzoną specjalnie do fryzur messy pastę Lockharts Nevermore.

Uppercut Deluxe Styling Powder

PUDER UPPERCUT DELUXE STYLING POWDER

63,00 Dowiedz się więcej

One reply on “Messy Hair, Bad Hair Day – Fryzura w Nieładzie

Leave a Reply