Fryzura Undercut – jak zrobić zaczes do tyłu? Kosmetyki i porady.

Fryzura Undercut ciągle nie wychodzi z mody i raczej nie zapowiada się, że w najbliższym czasie się to zmieni. Wielu z was, którzy robią zakupy w naszym sklepie często pytało nas własnie o tę fryzurę. Postanowiliśmy więc napisać kilka słów na temat tego cięcia i pomóc wam w stylizacji. Zastanawiasz się czym układać Undercut? Jaka pomada do włosów będzie w tym przypadku najlepsza? Przeczytaj poniższy poradnik, przygotowany przez specjalistów ze StylishSoul.pl i dowiedz się, dlaczego ta męska fryzura jest tak unikalna.

Historia Underuct’a

Męska fryzura Undercut wielką furorę robiła w latach 30 i 40. XX wieku. Od tamtego czasu minęło wiele lat, ale trend zdaje się wciąż nie zanikać, a wręcz przeciwnie – jego popularność rośnie. Nowoczesny Undercut, to zasługa przede wszystkim fryzur Brada Pitta i Justina Timberlake’a. Warto dodać, że nie ma czegoś takiego jak jeden “Undercut” – jest to nazwa ogólna, a odmian tej fryzury jest naprawdę sporo. Dlatego zanim wybierzecie finalną wersję, musicie przekopać trochę internetu.

undercut rodzaje

Fryzura Undercut – nie dla każdego?

Fryzura Undercut to przede wszystkim krótkie boki i dłuższa góra. Zresztą takie zestawienie jest obecnie bardzo popularne i tyczy się również innych znanych fryzur typu Quiff czy Messy Hair. W ostatnim czasie fryzurę Undercut znacznie wypromował David Beckham. Pamiętam, że sam chciałem mieć taki zaczes, ale niestety kompletnie nie pasował do mojej twarzy. Dopiero jak zorientowałem się w kształtach i dobrałem pasującą fryzurę wszystko zaczęło wyglądać dobrze.

Fryzura Undercut męska

Czy to oznacza, że Undercut nie jest dla każdego? Tak, zresztą jaka fryzura pasuje każdemu? Undercut odradzałbym mężczyznom, którzy mają okrągły kształt twarzy, ponieważ może ją jeszcze bardziej zaokrąglić. Nie każdemu pasują też bardzo krótkie boki, ale akurat z tym można nieco walczyć i wspomnieć barberowi, że chcecie boki krótkie, ale nie bardzo krótkie.

king brown handle grzebień

Grzebień King Brown do Undercuta

29,00 Dowiedz się więcej

Undercut fryzura – jak zrobić? Jak ułożyć?

Podstawa jeśli chodzi o Undercut to odpowiednie cięcie. Jest to klasyczna fryzura męska, którą najlepiej wykona doświadczony Barber. Dlatego na początku udajemy się do Barber Shopu w okolicy i tłumaczymy jaką chcemy fryzurę. Można pokazać zdjęcie na telefonie. Oczywiście uprzednio warto się zorientować, czy ta fryzura pasuje do naszego kształtu twarzy.

Podstawowe wymagania co do Undercut’a to:

  • Dłuższa góra, około 10-15 centymetrów. Bez dłuższej góry się nie obędzie, dlatego każdego śmiałka czeka trochę zabawy z zapuszczaniem włosów do Undercuta.
  • Boki powinny być ścięte do nieco ponad 3 milimetrów maszynką.
  • Jeśli chcesz uzyskać “Disconnected Undercut”, warto oddzielić włosy przedziałkiem. Jeśli zależy ci na “Connected Undercut”, obejdzie się bez przedziałka i włosy zostaną połączone. Jeśli zależy Ci na wersji “messy”, to koniecznie musisz mieć pod ręką męski puder do włosów.
CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Fryzury Męskie 2021 - modne fryzury dla mężczyzn!

To mniej więcej wszystkie podstawowe wymagania. Warto abyś również uzbroił się w cierpliwość, ponieważ zapuszczanie może trochę potrwać, a jest to dosyć nieprzyjemny proces.

disconnected undercut

Powyżej przedstawiamy dwa podstawowe rodzaje Undercuta. 

Zaczes do tyłu męski – kosmetyki

Przejdźmy teraz do jednej z najważniejszych części poradnika. Czas sprawdzić jakimi kosmetykami do włosów męskich najlepiej stylizować Undercut. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że włosy są dłuższe, dlatego potrzebujemy nieco mocniejszych kosmetyków. Stylizacja włosów męskich nie jest wcale taka łatwa, jak się wydaje i wymaga przynajmniej odrobiny wprawy.

  1. Umyj włosy szamponem Reuzel Daily Shampoo i lekko wytrzyj ręcznikiem.
  2. Spryskaj włosy prestylerem By Vilain Sidekick Zero – uzyskasz większej objętości.
  3. Używając suszarki z ciepłym powiewem i szczotki By Vilain Skeleton Brush ukierunkuj włosy do tyłu, jednocześnie lekko unosząc w górę.
  4. Użyj pomady Modern Pirate Heavy Hold w celu utrwalenia fryzury.
  5. Używając grzebienia z szerokim rozstawem zaczesz lekko włosy do tyłu, aby nadać im niepowtarzalnej tekstury.

I to właściwie na tyle. Jeśli prawidłowo wykonasz powyższe kroki, efekt powinien przypominać ten, po wyjściu od Barbera. Pierwsze próby mogą być nieudane i musisz się na to przygotować. Po jakimś czasie zaczniesz się wyrabiać i ułożenie Undercut nie będzie zajmowało już tyle czasu.

->KATALOG FRYZUR MĘSKICH<- (wejdź, jeśli szukasz innej fryzury)

Jeśli potrzebujesz kodu rabatowego do naszego sklepu, wpadnij do naszej grupy na Facebooku. Modern Pirate Heavy Hold

73,00 Dowiedz się więcej

Leave a Reply