Pomada wodna czy woskowa?

Wielu mężczyzn, którzy decydują się na zakup pomady do włosów, zastanawia się, jaki rodzaj wybrać. Na rynku wyróżniamy dwie główne kategorie pomad. Pomady wodne oraz pomady woskowe. Między nimi istnieje kilka zasadniczych różnic, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Zatem, jaką pomadę do włosów wybrać? Pomada wodna czy woskowa? Która lepiej okiełzna męskie włosy?

Pomada wodna, a woskowa – różnice

Zacznijmy od przedstawienia podstawowych różnic, które dotyczą obu rodzajów produktów. Na pierwszy ogień bierzemy pomady wykonane na bazie wody. Tego typu pomady powstały zdecydowanie później, aniżeli w porównaniu do pomad woskowych. Wcześniej tego typu produkt nie był możliwy do wytworzenia, dlatego korzystano z pomad na bazie wosku. Pomady wodne są polecane przede wszystkim początkującym. Wszystko dlatego że takie pomady bardzo łatwo nałożyć i zmyć z włosów. Ich konsystencja jest niezwykle miękka, przez co wyjęcie ich z pudełka nie stanowi problemu. Pomada wodna tworzy na włosach skorupę. Po krótkim czasie od nałożenia zasycha i utrzymuje włosy w takim stanie, w jakim zostały ułożone. Nie ma więc możliwości poprawiania fryzury w ciągu dnia. Jeśli się zapomnisz i zaczeszesz włosy ręką do tyłu, będziesz musiał na nowo ułożyć całą fryzurę. Tak właśnie działają pomady wodne.

Jednak ogromnym plusem jest łatwość układania fryzury i późniejsze zmywanie specyfiku. Jedno mycie spokojnie wystarcza, aby całkowicie pozbyć się pomady z nasady włosów. Układanie jest proste, można pozwolić sobie na więcej błędów i włosy nie będą obciążone. Pomady wodne mimo że młodsze, są częściej wybierane. Szczególnie korzysta z nich wielu nastolatków, którzy dopiero wchodzą w świat fryzur męskich.

Polecane pomady wodne:

jaką pomadę wodną wybrać

KUP TERAZ

pomada wodna czy woskowa

KUP TERAZ

Pomady woskowe – klasyka gatunku i wyższy poziom

Pomady woskowe stosowano już w osiemnastym wieku, początkowo jako środek pielęgnacyjny. Dopiero z czasem ludzie zaczęli używać ich jako kosmetyku do stylizacji. Pomady woskowe w odróżnieniu od wodnych to nieco trudniejszy poziom układania. Jeśli zdecydujesz się na pomadę woskową o mocnym chwycie, bardzo często będziesz musiał podgrzać pudełko przed jej nałożeniem. Dlaczego? Ponieważ tak mocne są to produkty. Zresztą wystarczy wyobrazić sobie, jak działa wosk. Takie pomady jak Schmiere Knuppelhart wymagają podgrzewania, przed wyjęciem z opakowania. Zapytasz – ale jak to podgrzewania? Mam przynieść palnik? Istnieje łatwiejsze rozwiązanie. Wystarczy użyć suszarki do włosów i problem zostaje rozwiązany. Ciepłym strumieniem powietrza wychodzącym z suszarki podgrzewamy spód opakowania i po chwili możemy przystąpić do układania fryzury. Niestety czasu nie jest wiele, ponieważ pomada szybko zasycha i znowu trzeba ją podgrzewać.

Wosk sprawia, że nasze włosy lśnią niemal całą dobę. Dodatkowo fryzurę możemy poprawiać i wygląda ona dużo naturalniej niż w przypadku pomad wodnych. Pomady wodne tworzą strukturę i całość jest nieco sztuczna. Pomady woskowe zapewniają charakterystyczne “mokre włosy”, efekt, który często możemy oglądać wśród piłkarzy. Ciężko bowiem wykorzystywać do grania w piłkę pomady wodne – fryzury po chwili już nie ma. Niestety pomady wodne mocno wsiąkają we włosy, przez co bardzo trudno się je zmywa. Czasami potrzeba nawet kilku myć, aby pozbyć się danego specyfiku z głowy.

Polecane pomady woskowe: 

pomada wodna czy woskowa

KUP TERAZ

jaką pomadę woskową wybrać

KUP TERAZ

Pomada woskowa czy wodna – która jest tańsza?

Znamy już podstawowe informacje dotyczące obu kategorii pomad do włosów. Czas przyjrzeć się również cenom, to przecież kwestia, która również interesuje wielu mężczyzn.

Pomady wodne są zazwyczaj droższe od woskowych. Wszystko za sprawą tego, że do ich przygotowania używa się większej ilości składników chemicznych. Oczywiście podstawę stanowi woda, która zapewnia łatwość użycia. Pomady woskowe są tańsze, gdyż są łatwiejsze w przygotowaniu. Stosowano je już wieki temu i nie jest to produkt, do którego przygotowania potrzeba nowoczesnych przepisów.

Jak wybrać pomadę do włosów?

Wybór pomady do włosów jest uzależniony od naprawdę wielu czynników. Pod uwagę powinieneś wziąć przede wszystkim rodzaj swoich włosów. Czy twoje włosy są sypkie i suche? A może rzadkie i twarde? To podstawowe pytania, które musisz sobie zadać. Następnie należy kierować się pożądanym efektem, jaki zamierzasz uzyskać. Wolisz matowe wykończenie? A może jednak błyszczące?

Wszystkie informacje na temat wykończenia, chwytu i rodzaju danej pomady znajdziesz na stronie danego produktu. Wystarczy, że klikniesz zakładkę “Dodatkowe Informacje” – tam dowiesz się szczegółów, związanych z danym kosmetykiem. Oczywiście w razie pytań dodatkowych, możesz się z nami skontaktować.

Prestyler pomagający ułożyć fryzurę:

Reuzel Grooming Tonic 350

KUP TERAZ

Lepsze są pomady wodne czy woskowe?

Nie da się jednoznacznie określić, która kategoria pomad jest lepsza. Tak naprawdę zarówno pomady wodne, jak i woskowe mają swoje wady i zalety. Jeśli zależy ci na naturalności i uwielbiasz klasykę gatunku – zdecyduj się na pomady woskowe. Miej jednak na uwadze, że są to wymagające produkty. Płacisz zwykle mniej, ale nie tak łatwo się je zmywa. Jeśli wybierzesz pomady wodne, to musisz liczyć się z tym, że twoje włosy będą tworzyły swego rodzaju skorupę. Jednak szybko wyjmiesz je z opakowania i łatwo zmyjesz z nasady włosów.

Wybór należy tylko i wyłącznie do ciebie. Jeśli nie jesteś zdecydowany – próbuj. Zacznij od pomad wodnych, a potem kup kilka sprawdzonych egzemplarzy na bazie wosku. Sam zdecyduj, co jest najlepsze dla twoich włosów.

One reply on “Pomada wodna czy woskowa?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *