Pomada do messy hair, bad hair day, out of bed – czym układać artystyczny nieład?

Pomada do messy hair czy bad hair day powinna być maksymalnie lekka i nie zaszkodzi gdy będzie miała właściwości dodające objętości. Sam jestem posiadaczem podobnej fryzury, a nie rzadko stylizuję Quiffa, dlatego wśród kosmetyków tego typu mam największe doświadczenie. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże wam wybrać idealną pomadę do bałaganu na głowie. Czym stylizować messy hair i artystyczny nieład?

Pomada do messy hair / bad hair day – na co zwrócić uwagę?

Przy fryzurze surfera najważniejsza jest lekkość. Tak, jak wspomniałem na początku, pomada lub inny kosmetyk nie mogą być ciężkie, ponieważ włosy zaczną opadać. Odpadają więc wszelkie kosmetyki do stylizacji fryzur klasycznych. Przy fryzurze typu messy hair, rzadko stosuje się pomady z wysokim połyskiem. Raczej wykorzystywany jest mat, bo wtedy wygląda to po prostu naturalnie. Tak naprawdę zarówno pomady wodne czy woskowe, nie do końca nadają się do stylizowania bad hair day. Te pierwsze zazwyczaj mają wysoki połysk, są kleiste i ciężkie. Wodniaki mają tendencję do zasychania we włosach tworząc skorupę, na czym nam kompletnie nie zależy przy surfer looku.

 Obserwuj nas na Instagramie
Subskrybuj kanał na YouTube
Dołącz do naszej grupy na FB (w grupie zniżka do sklepu!)

Co więc zatem należy wybrać? Otóż rozwiązaniem może być glinka do włosów męskich lub pasta włóknista typu Fiber. Glinki mają to do siebie, że są lekkie i nie obciążają włosów – zazwyczaj ich bazą jest glinka porcelanowa. To produkty stosunkowo nowe na rynku, stworzone właśnie z myślą o fryzurach niekonwencjonalnych. Z tego co zauważyłem messy hair stosują najczęściej nastolatkowie, aczkolwiek dojrzalsi panowie również sięgają po tą ciekawą fryzurę.

Jaką glinkę do messy hair wybrać?

W naszym sklepie mamy dostępnych kilka produktów, które są idealne do artystycznego nieładu i fryzur out of bed. Sam przetestowałem osobiście wszystkie poniższe propozycje i z czystym sumieniem polecam. Każdy produkt ma jakieś wady i zalety, dlatego ważne jest, aby wybrać coś dla siebie spośród tego zestawienia, kierując się swoim typem włosów.

Baxter of California Clay Pomade

Baxter of California Clay Pomade to produkt bardzo dobry do stylizacji fryzur typu messy hair. Trzeba jednak przyznać, że dzięki swojej sile, sprawdza się również do klasyków typu pomp. Dlatego kupując tę glinkę nie ryzykujecie, że przy zmianie fryzury będzie trzeba zmieniać również puszkę kosmetyku do stylizacji. Co prawda za Clay Pomade przyjdzie wam zapłacić nieco więcej, ale to ze względu na jakość glinki. Niewątpliwe atuty to zmywalność, aplikacja i wydajność.

Reuzel Fiber Pomade

Pasty włókniste tak jak wspomniałem to również produkty idealne do messy hair. W asortymencie posiadamy kilka takich włóknistych rodzynków, a jednym z nich jest Fiber od Reuzela. Produkt, który jest jednym z najłatwiej aplikowanych produktów na rynku. Nie ma nic prostszego niż stylizacja włosów przy użyciu Fibera. Miętowy zapach sprawia, że czujesz się rześko i pewnie przez cały dzień. Idealna pomada do messy hair.

American Crew Fiber

Pasta od AC to produkt do surf looku wręcz stworzony. Najlepsze jest w nim to, że praktycznie nie widać go na włosach. Przy stylizacji włosów na messy hair jest to dosyć istotne, bo zależy nam na zachowaniu pełnej naturalności. Fiber od AC nie nadaje się do fryzur klasycznych, a jego przeznaczeniem są właśnie niełady i bałagany, jakkolwiek to brzmi. Trzeba zaznaczyć również, że pasta ma dobrą wydajność i intensywny cytrusowy zapach. Lekki fajny produkt, który na pewno warto przetestować.

Lockhart’s Nevermore

lockharts enigma

Lockharts Prestyler

105,00 Czytaj dalej

Limitowana edycja pomady Lockhart’s została stworzona przy współpracy z kanałem ModernManTV. Produkt od początku powstawał z myślą o fryzurach messy. Jej największą zaletą jest dodawanie objętości. Jeśli masz rzadkie włosy i chcesz unieść włosy u nasady, to nie masz wyjścia – konieczne jest zastosowanie czegoś co zwiększy objętość. Może to być prestyler, a najlepiej jak będzie to prestyler i dodatkowo pomada z objętością, taka jak Nevermore.

Layrite Cement Clay

Czy jest na sali ktoś, kto nigdy nie słyszał o Cemencie? To jeden z najpopularniejszych produktów na rynku, który jest używany przez mężczyzn na całym świecie. Dlaczego jest taki popularny? Przede wszystkim jest wydajny i jest to glinka, która pozwala na stylizację fryzur out of bed. Nadaje się do krótkich włosów i średnich. Ma ultra mocny chwyt, dlatego włosy trzymają się przez cały czas, nawet podczas tańca w klubie. Matowe wykończenie, wodna baza – nic tylko brać i stylizować fryzurę.

Leave a Reply