Buzz Cut – bardzo krótka fryzura dla bad boyów

BUZZ CUT to cięcie proste, które od dawna króluje na salonach. Odpowiadają za to oczywiście największe gwiazdy – czy to kina, czy sceny muzycznej. W wymagającym świecie, w którym od mężczyzny oczekuje się nienagannej sylwetki, spłaty kredytu hipotecznego, pokonania osiedlowego dresiarza, a także określonych pułapów wynagrodzeń i bycia tak dobrym słuchaczem, jak tylko jest to możliwe, czasami najlepiej jest zachować prostotę. Przynajmniej jeśli mowa o fryzurze.

Buzz Cut – fryzura prosta i tania

Jeśli nie chce ci się rano układać przez godzinę wymyślnej fryzury, sugerujemy, aby wybrać Buzz Cuta. Tę fryzurę lubią wszyscy, od gwiazd show businessu po rekrutów do wojska – to najlepsze z klasycznie męskich cięć. W dodatku tanie w utrzymaniu!

Krótko przycięte i zwykle jednakowej długości, zaczesane włosy nie zaginają się, nie skręcają ani nie układają się na czole, co oznacza, że ​​nie spędzisz pół godziny na układaniu loków  każdego ranka. Fryzura Buzz Cut sprawdzi się wszędzie niezależnie od okazji – od sali konferencyjnej po wyjście ze znajomymi.

Wystarczająco zachęciliśmy cię do wypróbowania Buzz Cuta? Oto wszystko, co musisz wiedzieć, od tego, o co prosić na krześle, po to, co musisz zrobić w domu. Rady tradycyjnie przygotował David Durden, który rozmawiał z barberem z Południowej Karoliny – Jonem Steinem.

Buzz Cut

Komu pasuje Buzz Cut?

Tak wszechstronna fryzura nie jest oczywiście idealna dla wszystkich. Grudki, guzy, blizny i krzywizna czaszki to wszystko, co odgrywa rolę w określeniu, jak dobrze pasujesz do tej fryzury i który styl cięć będzie najlepiej pasował do twojej głowy – więc zanim się zdecydujesz, zastanów się nad kształtem twojej czaszki. Jeśli masz problem z doborem fryzury, sprawdź ten film, który przygotował David Durden.

Jeśli Twoja głowa ma wystającą kość potyliczną (inaczej zwaną kością w dolnej części czaszki), najlepiej wybrać cieniowanie po bokach zamiast jednolitej długości. Pomaga to w stworzeniu bardziej męskiego i bardziej kwadratowego kształtu.

Zanim usiądziesz na krześle, dobrze przyjrzyj się sobie w lustrze (możesz nawet spróbować robić selfie pod różnymi kątami), aby lepiej poznać swoją głowę i kształt twarzy. Jeśli po tym nadal nie masz pewności, poproś fryzjera o profesjonalną opinię.

Co musi mieć pod ręką barber do wykonania fryzury?

  1. Wysokiej jakości maszynki do strzyżenia. Zapewniają one precyzję i subtelne poprawki dla różnych miejsc na głowie.
  2. Zestaw nasadek. Najważniejsze są tutaj mniejsze stopnie, od 1 do 4.
  3. Szczotka o miękkim włosiu. Utrzymanie maszynki do strzyżenia w czystości i bez włosów ma kluczowe znaczenie dla uzyskania czystego, równego wykończenia.

BUZZ CUT – rodzaje fryzury

Induction

buzz cut induction

Najkrótszy ze wszystkich odmian buzz cut. Cięcie indukcyjne zawdzięcza swoją nazwę wojskowym korzeniom. Osiągnięte zostało za pomocą maszynki do strzyżenia bez osłony. Jeśli szukasz czegoś w tym stylu, równie dobrze możesz wziąć prostą brzytwę do głowy i sam zrobić sobie taką fryzurę. Do nawilżenia i pielęgnacji polecamy użyć minimalne ilości kremu do włosów.

Do stylizacji i pielęgnacji polecamy:

Crew Cut

Buzz Cut Crew Cut, to bardzo krótka fryzura. Różni się jednak od innych zestawień, ponieważ włosy są tutaj minimalnie dłuższe, niż przy np. Burr.  Włosy zwężają się po bokach i z tyłu głowy, podczas gdy czubek jest równo przycięty z dłuższą górą lub zwęża się w kierunku tyłu czubka głowy, dzięki czemu włosy są nieco dłuższe z przodu. Ułożenie takiej fryzury zajmie ci minutę.

Do stylizacji i pielęgnacji polecamy:

35,00 65,00 Wybierz opcje

64,00 95,00 Wybierz opcje

Butch

butch

Obcięcie w stylu Butch to świetna fryzura na co dzień i wyjścia ze znajomymi, ale oznacza również utratę możliwości zmiany wyglądu włosów na różne okazje. Butch to odmiana bardzo Bad Boyowska, która często cechuje się wzorkami po bokach. Idealnie współgra z brodą i tatuażami. Właściwie każda odmiana Buzz Cuta nadaje się dla niegrzecznych chłopców.

Do stylizacji i pielęgnacji polecamy:

Flat Top

flat top

Pierwsze skojarzenie? Detektyw Rutkowski. Jednak to cięcie jest modne i wykonane profesjonalnie wygląda świetnie. Mocna i efektowna płaska góra jest bliska artystycznej rzeźbie. To bardzo wyblakła fryzura, w której włosy na górze są strzyżone w sposób zapewniający płaską powierzchnię po dodaniu produktu takiego jak żel lub pomada. Polecamy użyć mieszanki kosmetyków Lockharta, aby uzyskać podobny efekt.

Do stylizacji i pielęgnacji polecamy:

lockharts enigmaLockharts Enigma – Spray

Lockharts Goon Grease Heavy Hold

Goon Grease Pomada

High & Tight

high & tight

Podobnie jak Undercut, ale z mniejszą ilością włosów na górze, High & Tight uzyskuje się przez przycięcie tyłu i boków głowy za pomocą osłony nr 1 lub nr 2 i użycie osłony o dwa rozmiary na górze, aby uzyskać kontrast. Fryzura przypomina nieco Quiffa w bardzo krótkiej formie. Do stylizacji polecamy tonik objętościowy i pomadę Reuzela.

Do stylizacji i pielęgnacji polecamy:

Jak wykonać fryzurę Buzz Cut? Stylizacja!

Zacznij od upewnienia się, że twoje włosy są czyste i suche. Mokre włosy sklejają się, co utrudnia układanie, ale także wpływa źle na wygląd fryzury.

Jeśli jesteś w stanie chwycić włosy ręką, najlepiej najpierw odetnij górę. Jeśli masz do czynienia z włosami, które mają ponad cal lub więcej długości, zacznij od “czwórki” na całej powierzchni, a następnie przejdź w dół do pożądanej długości; włosy dłuższe niż te należy najpierw przyciąć nożyczkami.

Kiedy będziesz gotowy do golenia, zacznij od czubka głowy i – wykonuj proste ruchy od przodu do tyłu. Stopniowo przeczesuj włosy, uważając, aby kilkakrotnie przejść przez ten sam obszar, aż będzie wyglądał jednolicie. Gdy będziesz zadowolony z całkowitej długości, opuść nakładki na maszynkę i ostrożnie przytnij krawędzie szyi i wokół uszu (przydaje się podręczne lusterko).

Dodatkowe porady

Piękno fryzury polega na tym, że nie musisz się martwić o jej stylizację. Po prostu przetrzyj ją ręcznikiem, gdy wyjdziesz z prysznica i gotowe.

Mimo wszystko, niektóre produkty mogą pomóc utrzymać twojego Buzz Cuta w jak najlepszym stanie. Wszystko, czego potrzebujesz, to niewielka ilość produktu, takiego jak lekka pomada lub pasta, a nawet odrobina prestylera, aby Twoja skóra głowy była zdrowa i pachniała słodko. Pamiętaj jednak, że włosy należy pielęgnować, nawet jeśli jest ich tak mało. Używaj szamponu i odżywki. Przykładowe podaliśmy powyżej. Powodzenia!

Leave a Reply