Prestyler do włosów – co to jest? Jak używać tonika? – PORADNIK

Prestyler do włosów męskich będzie tematem dzisiejszego wpisu. Warto wiedzieć, że nazwa “prestyler” jest wciąż rzadko używana. Częściej można spotkać określenia typu “spray” lub “tonik”. Tego pierwszego używa Layrite, natomiast drugiego Reuzel.

Prestyler do włosów męskich

Zacznijmy jeszcze raz od nazewnictwa, które może niektórym sprawiać nieco kłopotów. Prestyler jest nazwą która obejmuje zarówno toniki jak i spraye – jest to nazwa ogólna. Prestyler do włosów oznacza produkt, który używamy na samym początku stylizacji. Najczęściej ma to miejsce po umyciu włosów szamponem i ich wysuszeniu. Dopiero po zaaplikowaniu prestylera, przystępuje się do nakładania pasty, pomady czy glinki.

Prestyler:

  • Tonik
  • Spray

Prestyler w postaci sprayu jest najczęściej atomizerem. Jego zaletą jest fakt, iż wolno się zużywa. Tonik do włosów ma najczęściej postać płynną. Przez malutki otwór wylewamy trochę specyfiku na dłoń, po czym wcieramy we włosy.

Jak używać sprayu do stylizacji włosów?

Jeśli wybierzesz prestyler w postaci sprayu, to korzystasz z atomizera. Po prostu pryskasz włosy tak jak to często robi barber przed cięciem. Powinieneś spryskać włosy na całej powierzchni głowy, ale nie należy przesadzać z ilością. Następnie możesz nieco zaczesać włosy ręką w pożądanym kierunku, aby prestyler dobrze wniknął w ich strukturę.

Spray wolno się zużywa, dlatego zwykle wystarcza na długo. Jednak zakłada się, że tonik ze względu na swoją formę ma nieco trwalsze działanie.

Który prestyler będzie najlepszy?

Oczywiście coś takiego jak najlepszy prestyler nie istnieje. Wszystko zależy od efektów, które chcesz osiągnąć i rodzaju włosów, które posiadasz. Prestyler z reguły ma dodawać włosom objętości. To podstawowe zadanie tego kosmetyku do włosów męskich. Zarówno marka Layrite jak i Reuzel reklamuje swoje specyfiki właśnie w ten sposób. Trzeba przyznać, że działają one znakomicie. Włosy faktycznie mają większą objętość. Mężczyźni o rzadkich włosach powinni regularnie stosować prestylery, oczywiście pod warunkiem, że rzadkie włosy są dla nich problemem.

Jeśli twoje włosy są wyjątkowo trudne w okiełznaniu i przypominają siano, możesz spróbować użyć Prestylera w formie tonika do włosów, który nieco je zmiękczy i ułoży w formę. Czasami już po nałożeniu samego toniku można stylizować fryzurę. Dlatego nałożenie pomady staje się czystą formalnością i cementuje włosy.

prestyler reuzel

KUP TERAZ

Natomiast jeśli twoje włosy są bardziej sztywne i nie chcą się słuchać możesz zacząć od prestylera w formie sprayu. Mimo wszystko nie jest to reguła i tak naprawdę polecam wypróbować na swoich włosach obu typów produktów.

prestyler layrite

KUP TERAZ

Kosmetyki do włosów męskich mają to do siebie, że powinny być dobierane indywidualnie. Czasami ktoś pyta mnie, jaką pomadę powinien wybrać – odpowiedź zazwyczaj brzmi – nie wiem. Każde włosy są inne. Metoda prób i błędów jest najlepszym pomysłem w tym przypadku.

Prestylery do włosów męskich podsumowanie

Jeśli narzekasz na rzadkie włosy i chciałbyś im dodać trochę objętości, a co najważniejsze zależy ci na trwałej fryzurze w ciągu całego dnia – powinieneś zdecydowanie zainwestować w Prestyler. Niezależnie czy wybierzesz spray czy tonik, powinieneś być zadowolony z efektów. Możesz zacząć od Toniku, a następnie wypróbować spray lub odwrotnie. Sprawdź, który produkt twoje włosy polubią najbardziej. Dzięki temu będziesz stylowym mężczyzną przez cały dzień, który przyciąga spojrzenia kobiet.

One reply on “Prestyler do włosów – co to jest? Jak używać tonika? – PORADNIK

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *