Siwe włosy męskie – jak farbować?

Wydawać się może, że jedynie kobiety decydują się na farbowanie włosów. Jednak mężczyźni również korzystają z kosmetyków do koloryzacji włosów. Niestety farbowanie włosów u mężczyzn to nadal kontrowersyjny temat. Warto pamiętać, że farbowanie włosów pomaga ukryć niektóre niedoskonałości, takie jak na przykład siwe włosy męskie. Jeśli chcesz je zatuszować, to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Podpowiadamy jakie kosmetyki do koloryzacji włosów męskich najlepiej wybrać i jak pofarbować długie włosy męskie siwe w domu.

Czy warto farbować siwe włosy męskie?

Wśród kobiet farbowanie włosów jest powszechne. Panie decydują się na koloryzację kiedy chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, nieco się odmłodzić, lub wręcz przeciwnie, by wyglądać dojrzalej. U mężczyzn farbowanie włosów to zazwyczaj temat tabu i coś wstydliwego. Mężczyźni najczęściej decydują się na koloryzację, by ukryć siwe włosy męskie. Farbowanie siwizny jest jak najbardziej właściwe i jest sposobem na to, by utrzymać młody wygląd tak długo, jak to możliwe. Jest to również metoda na to, by nie tracić pewności siebie.

Kiedy warto farbować włosy męskie?

siwe włosy męskie

Mężczyźni wcale nie powinni wstydzić się farbowania włosów. Jest to zabieg na włosy, który jest dostępny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Na rynku dostępne są kosmetyki do koloryzacji włosów dla kobiet i mężczyzn. To więc oznacza, że nie masz powodu do wstydu jeśli decydujesz się na to, by zafarbować długie siwe włosy męskie. Pamiętaj także o tym, że na farbowanie włosów możesz zdecydować się nie tylko wtedy, gdy chcesz ukryć siwiznę. Koloryzacja jest dobrym rozwiązaniem również w momencie, w którym nie czujesz się dobrze w swoim naturalnym kolorze włosów, chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie lub zależy ci na tym, by kolor brody i włosów był do siebie idealnie dopasowany.

Może Cię zainteresować też:

Jaką farbę do włosów męskich wybrać?

siwe włosy męskie

Jeśli decydujesz się na zafarbowanie włosów, to wcale nie musisz wybierać się do fryzjera i wydawać majątku na profesjonalną koloryzację. Obecnie na rynku dostępne są kosmetyki do koloryzacji męskiej i niezbędne do tego narzędzia. Dzięki temu każdy mężczyzna może zdecydować się na przeprowadzenie farbowania siwych włosów w domu. Pojawia się jednak pytanie jakie kosmetyki do koloryzacji włosów najlepiej wybrać? Polecane są między innymi reduktory siwizny, szampony koloryzujące lub trwałe farby do włosów. Zapoznaj się z tymi kosmetykami i przekonaj się, który z nich pomoże ci w osiągnięciu zadowalającego efektu.

Reduktor siwizny

Na rynku dostępne są reduktory siwizny. To produkty, które składają się z preparatu koloryzującego i aktywatora. Tak więc składem przypominają farbę do włosów. Jednak różnica między tymi dwoma preparatami jest taka, że reduktor siwizny daje znacznie subtelniejszy i naturalniejszy efekt, niż farba do włosów. Jak to możliwe? Po użyciu reduktora siwizny włosy odzyskują swój naturalny kolor. Siwe włosy zostają nasycone pigmentem, dzięki czemu odzyskują swój naturalny kolor. To kosmetyk, który z pewnością przypadnie do gustu mężczyznom, którzy chcą zdecydować się na koloryzację włosów, by ukryć siwe włosy. W sklepach można znaleźć reduktory siwizny w wielu odcieniach. To tanie produkty do koloryzacji, które dają natychmiastowy efekt.

Szampony koloryzujące

Przy okazji maskowania siwych włosów chcesz nieco zmienić swój wygląd i zastanawiasz się nad zmianą koloru włosów? Jest to oczywiście dobry pomysł. Jednak na początku mężczyźni mogą nie wiedzieć w jakim kolorze włosów będzie im do twarzy i w jakiej nowej odsłonie będą czuli się ze sobą dobrze. W takim wypadku dobrze sprawdzać się będą szampony koloryzujące, które pomagają zmienić kolor włosów, ale nie na długo. Szampony koloryzujące dają chwilowy efekt. Uzyskany kolor będzie utrzymywać się na włosach przez kilka dni. Po każdym myciu włosów kosmyki będą wracać do swojego naturalnego koloru. Skorzystanie z szamponu męskiego koloryzującego lub szamponetki to dobry sposób na dopasowanie koloru do urody, a co więcej na chwilowe zakrycie siwizny lub szybką i chwilową zmianę wyglądu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ...  Białe włosy męskie - wszystko co musisz wiedzieć!

Farby do włosów

Najpopularniejsze są jednak farby do włosów, ponieważ dają najtrwalszy efekt. To, że na etykietach farb do włosów dostępnych w drogeriach zazwyczaj widnieje wizerunek kobiety, wcale nie oznacza, że jest to predykat dedykowany jedynie do użytku kobiet. Panowie również mogą zdecydować się na zastosowanie farby do włosów. Warto jednak pamiętać o tym, by najlepiej wybierać farby bez amoniaku w składzie, które nie będą miały nieprzyjemnego zapachu, a co więcej nie wysuszą włosów i nie przyczynią się do osłabienia kosmyków.

Co będzie potrzebne do farbowania włosów męskich?

Jeśli chcesz zdecydować się na domową koloryzację siwych włosów męskich, to pamiętaj o tym, by zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze gadżety. Po pierwsze niezbędna będzie dobrze dobrana farba. Po drugie pojemnik do mieszania farby, pędzelek do włosów, a także peleryna ochronna, rękawiczki, grzebień oraz spinki. Wszystko to jest niezbędne do tego, by dobrze przygotować farbę do włosów, równomiernie rozprowadzić ją na kosmykach, a także, by zabezpieczyć skórę i ubrania przed zafarbowaniem.

siwe włosy męskie

Jak zafarbować siwe włosy męskie?

Przy domowym farbowaniu należy pamiętać o kilku szczegółach. Przekonaj się jak krok po kroku zafarbować włosy męskie:

  1. Przygotuj stanowisko do farbowania. Pamiętaj, by pod ręką mieć wszystkie niezbędne akcesoria. Zapewnij sobie wystarczająco dużo miejsca do farbowania, by nie pobudzić mebli.
  2. Zapoznaj się z etykietą farby do włosów. W ten sposób dowiesz się jak wymieszać farbę i ile trzymać kosmetyk na włosach, by otrzymać odpowiedni efekt.
  3. Rozczesanie włosów. Jest to niezbędne do tego, by przygotować kosmyki na nakładanie farby. Włosy muszą być dokładnie rozczesane, by farba równomiernie rozkładała się na ich powierzchni.
  4. Zabezpiecz skórę. Skórę karku, linię wzdłuż włosów i za uszami zabezpiecz przed farbą. Wystarczy do tego krem lub wazelina. W ten sposób unikniesz powstawania plam farb na karku, przy linii włosów i za uszami.
  5. Podziel włosy na partie. Najlepiej podziel pasma włosów na cztery partie do farbowania. Jest to szczególnie ważny krok w przypadku mężczyzn o długich lub półdługich włosach.
  6. Rozpocznij nakładanie farby. Na pędzelek nałóż rozrobioną farbę, a następnie nakładaj ją na  włosy. Najlepiej zacznij od siwych włosów.
  7. Zmyj farbę.  Po upływie podanego w instrukcji czasu zmyj farbę wodą. Płucz kosmyki tak długo, aż woda będzie czysta.

Jak dbać o zafarbowane włosy męskie?

Do dbania o włosy farbowane męskie najlepiej stosować szampon do włosów koloryzowanych. Dzięki temu szampon będzie chronił i regenerował kosmyki, a co więcej nasycał kolor i dbał o to, by efekt farbowania utrzymał się na dłużej.

Pamiętając o tych wszystkich zasadach można samodzielnie dokonać koloryzacji siwych włosów. Jest to prosty sposób na oszczędności i zadbanie o nienaganny wygląd.